konya doğuş ahşap mobilya üretimi

Cami Ahşap İşleri

Hizmet Cami Ahşap İşleri

Cami Ahşap İşleri

Konya Doğuş Ahşap olarak Cami Ahşap işlerini gerçekleştirmekteyiz.Yapmış olduğumuz işler ise;Mimber-Mihrap-Kürsü- ve Cami Kapılarıdır.

Camiler ülkemiz ve dünyadaki bütün Müslüman ülkelerde halk tarafından çok saygı gösterilen, yapımında da gerekli hassasiyet gösterilerek en iyi malzemelerle yapılarak ve en sağlıklı bir şekilde ibadete açılan yerlerdir. Bu nedenle Cami Ahşabı da bu konuda önemli bir yer tutmaktadır. Camiler yapılırken her konuda çok hassas ve kurallara uygun olması gerekmektedir. Cami Ahşabında Özellikle iç motifler ve mimari olarak her yapılan işlem bir mana ve anlam taşıyacağı için, gerekli hassasiyet gösterilmesi şarttır. Cami Ahşabı uzun yıllar toplumun hizmetinde olacağı için ahşap ürünleri ve her türlü materyalin en kaliteli ve dayanıklı olanının kullanılması gerekmektedir.

Camilerde en çok dikkat çeken bir yerde mihraplardır. Mihrap imam efendinin cemaate namaz kıldırırken içinde bulunduğu en ön de girintili yerdir. Caminin mimari konumuna göre desen ve model çeşitleri olmakla beraber esas önemli olan camini büyüklüne göre yapılacak modeldir. Büyük Camilerde talebe göre Arap usulü dediğimiz Mihrap Kürsü Minber üçü bir arada da yapılmaktadır.
Camilerde cuma ve bayram namazlarında hatibin üzerine çıkarak hutbe okuduğu basamaklı mimari yapıdır. Caminin mimari konumuna göre desen ve model çeşitleri olmakla beraber esas önemli olan camini büyüklüne göre yapılacak modeldir.
“Vaiz kürsüsü” adıyla da bilinen cami kürsüsü, cuma günleri camide vaaz veren hocaların cemaate hitap ettiği yapıdır. Kürsüde caminin mimari konumuna göre desen ve model çeşitleri olmakla beraber esas önemli olan camini büyüklüne göre yapılacak modeldir.